Triangle Magellan Cello 40th Zebrano

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Triangle
 • Dostępność: Produkt na zamówienie - prosimy o kontakt Produkt na zamówienie - prosimy o kontakt

 • Historia ceny
 • Cena netto: 22 723,58 zł / szt. 27 950,00 zł / szt.
 • 1 szt. ( 27 950,00 zł za 1 szt. )
 • szt.

Dostawę produktów dostępnych od ręki realizujemy w ciągu 2-3 dni.
Termin dostawy z magazynu zewnętrznego wynosi od 3 do 60 dni - prosimy o kontakt 

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

Triangle Magellan Cello 40th Golden Oak

Kolumna podłogowa

 

Cello 40th to 3-drożna kolumna podłogowa o wysokości 114cm, która jest drugim od góry modelem serii jubileuszowej Magellan wydanej na 40-lecie istnienia firmy. Dostępna w trzech pięknych wykończeniach: Golden Oak, Shadow Zebrano and Space Black. Rozszerzone pasmo przenoszenia i spora rezerwa mocy pozwalają na łatwe nagłośnienie w większych pomieszczeń. Prawdziwym osiągnięciem jest przeniesienie wykonania Magellan Grand Concert na kolumnę o skromniejszych rozmiarach w postaci Cello.

Cello 40th osiąga wyjątkowy rodzaj intensywnych doznań. Ich odsłuch to czysta, nieograniczona przyjemność niezależnie od rodzaju muzyki, dostarczona z imponującą skalą i nigdy nie męcząca. Posiada szeroki wachlarz umiejętności muzycznych. Jest doskonale swobodna przy dużej głośności, jak do intymnego odsłuchu.

Magellan to esencja wiedzy francuskiego producenta Triangle, dążenie do uzyskania jak najlepszych efektów, w którym każdy element został starannie dobrany. Wykonane z wysokiej jakości materiałów dobranych z najwyższą uwagą, których kontynuacją jest edycja jubileuszowa na 40-lecie. Łącząc w sobie elegancję i technologię, jest kontynuacją podejścia na rzecz celu jakim jest przyjemność i emocje z muzyki.

 

Stworzone dla entuzjastów muzyki

ubileuszowe kolumny Magelan 40th są niezwykle dokładne, każda nuta brzmi prawdziwie. Ich szerokie spektrum dźwiękowe w połączeniu z niezwykłą mocą zapewnia wierną reprodukcję wszystkich niuansów muzycznych. Z tym produktem będziesz cieszyć się wyjątkowymi i nadzwyczajnymi chwilami, które nigdy się nie kończą.

 

Jakość i precyzja francuskiego rzemiosła

Opracowanie tak wyjątkowych głośników wymaga całkowitej i dokładnej kontroli, od projektu po produkcję. Każda część wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, następnie sprawdzana pod kątem najmniejszych niedoskonałości. Tylko wewnętrzny proces produkcyjny zapewnia wysoki poziom doskonałości wymagany do produkcji kolumn z serii Magellan.

 

40th Anniversary Edition firmy Magellan główne cechy

 • nowy głośnik wysokotonowy z kopułką ze stopu magnezu
 • unikalna technologia układu chłodzenia cewek głośnikowych LHS2
 • wysokiej jakości komponenty w zwrotnicy opracowane we współpracy z francuską firmą SCR audio
 • wewnętrzne okablowanie audio opracowane z pomocą firmy Audioquest
 • wyprodukowane we Francji

 

Technologie Magellan 40th

Triangle od wielu lat inwestuje w innowacyjne narzędzia rozwojowe do poprawy jakości dźwięku swoich kolumn. W laboratorium prowadzi badania podstawowe dotyczące głośników, ich kształtu i materiałów, z których się składają. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu symulacyjnemu i komorze bezechowej, przetworniki są modelowane poprzez rozległe symulacje komputerowe z wykorzystaniem oprogramowanie CAD 3D.

 

TZ2900PM-MG tweeter z kopułką magnezową

Główna innowacja jubileuszowego wydania serii Magellan to głośnik wysokotonowy TZ2900PM, który jest wyposażony w nową generację kopułki ze stopu magnezu. Zapewnia niezwykły stosunek sztywności do wagi, wpływając na poprawę liniowości i spójności odtwarzania wysokich tonów. Wydobywa wszystkie szczegóły wyższych harmonicznych. Modelowany przez symulację komputerową, dzięki czemu kopuła ma idealny profil, który znacznie ogranicza pozaosiową kierunkowość wysokich częstotliwości. Razem z korektorem fazową dostarcza liniowe pasmo przetwarzania. Dodana została również tylna pokrywa tweetera, aby zmniejszyć odbicia fal tylnych, ograniczając zniekształcenia i poprawiając pasmo przenoszenia w najwyższych rejonach pasma przenoszenia. Głośnik wysokotonowy TZ2900PM-MG zapewnia wyjątkowo płynne i pełne wysokiej jakości odtwarzanie muzyki, zapewniając dokładną reprodukcję dźwięku.

Dzięki nowej kopułce wykonanej ze stopu magnezu u mieszczonej w tubie, głośnik wysokotonowy płynnie i dokładnie przekazuje najdrobniejsze szczegóły nagrań. Quatuor 40th charakteryzuje się dodaniem na tylnej ścianie kolumny przetwornika wysokotonowego, pozwala to kolumnie wysyłać fale dźwiękowe do przodu i tyłu. Dźwięk jest lepiej rozłożony oraz ułatwia znalezienie optymalnego miejsca umiejscowienia kolumn w pokoju odsłuchowym.

 

System chłodzenia LHS2

Kolumny Magellan 40th z edycji jubileuszowej wyposażone są w autorski system chłodzenia o nazwie LHS2. Wszystkie przetworniki mają kosz z odlewanego ciśnieniowo aluminium o wysokiej sztywności, zapewniający maksymalny prześwit dla promieniującej tylnej powierzchni membrany. Kosz składa się z dwóch części, a jego tylna pokrywa pełni funkcję chłodzącą. Wyposażone są w pierścień przenoszący ciepło, aby zoptymalizować przenoszenie ciepła w kierunku do osłony zewnętrznej (system LHS2). Pierścień pochłania ciepło wytworzone wewnątrz głośnika i doprowadza je do zewnętrznej osłony. Zdolność obsługi mocy dla każdego głośnika może nawet przekroczyć 200W RMS. System LHS2 zapobiega ryzyku przegrzania cewki i zapewnia lepszą wydajność. 

 

Zwrotnica oparta na o wysokiej jakości komponenty

Zwrotnice Magellan 40th są montowane w zakładzie produkcyjnym Triangle i wykorzystują wyłącznie wysokiej jakości komponenty audio wybrane po wielu godzinach odsłuchu:

 • Francuskie kondensatory MKP opracowane we współpracy z SCR Audio.
 • Rezystory ceramiczne o niskiej indukcji.
 • Cewki powietrzne o dużych przekrojach.

Te nowe komponenty zapewniają jubileuszowej edycji serii Magellan bardzo wysoką jakość dźwięku w całym zakresie pasma przetwarzania. Specyfika zwrotnic z serii Magellan polega na zastosowaniu bardzo stromych nachyleń odcięcia (do 24 dB na oktawę), skorelowanych z naturalnym cięciem - pochylenia przetworników głośnika, co gwarantuje doskonałą odpowiedź fazową.
Zastosowane zwrotnice zmniejszają ryzyko opóźnień. Co więcej, impedancje przetworników zostały zlinearyzowane, dzięki czemu działają jak czysty opór, zmniejszając obciążenie wzmacniacza.

 

Okablowanie wewnętrzne Audioquest

Dążąc do uzyskania jak najlepszych wyników, okablowanie wewnętrzne Magellana 40th zostało opracowane we współpracy z prestiżowym producentem AUDIOQUEST. Składa się ze starannie wyważonej mieszanki miedzi długoziarnistej (LGC) i wysokiej czystości miedzi o doskonałej powierzchni (PSC). LGC zawiera mniej tlenków w materiale przewodnika, mniej zanieczyszczeń i mniej granic ziarna niż standardowa miedź OFHC. Nowe okablowanie wewnętrzne zapewnia edycji Magellan 40th optymalne, szczegółowe wrażenia słuchowe z dynamicznym i kontrolowanym basem.

 

Terminale

W celu ulepszenia zwrotnicy w edycji na 40-cie, Triangle wprowadziło terminal, która sprosta wykonanej pracy. Wykonany jest w bloku aluminium, osiągając grubość 11mm. Zaciski wykonane są z czystej miedzi, a następnie pozłacane, co zapewnia doskonałe przewodnictwo elektryczne. Pozwala na bi-wiring i bi-amping. W modelach podłogowych zwrotnica jest wykonywana na osobnych płytkach dla niskich i średnio/wysokich częstotliwości. Aby to zrobić, wystarczy usunąć zworki. Zaprojektowano tak, aby pomieścić nieizolowany kabel głośnikowy lub kabel z wtykami bananowymi lub widelcami. Numer seryjny na terminalu podkreśla ekskluzywny charakter tego wyjątkowego produktu.

 

Obudowa  z litego drewna

Obudowa wersji jubileuszowej edycji Magellan została starannie zaprojektowane. Zakrzywiony kształt obudowy jest wykonany z kolejnych warstw płyty HDF o dużej gęstości, każda o grubości 3 mm, co wyklucza wszelkie wewnętrzne równoległości ścian. Formowane są pod naprężeniem przez kilka tygodni, aby uzyskać pożądany kształt bez żadnych kompromisów pod względem sztywności. Zakrzywiona obudowa została wybrana nie bez powodu: aby ograniczyć zjawisko fali stojącej poprzez wykluczenie wszelkich wewnętrznych równoległości.

Obudowy Magellan charakteryzują się specyficzną architekturą wynikającą z wnikliwego badania drgań i mikroodkształceń obudowy. Pomiary wykonano za pomocą akcelerometrów laserowych, aby podkreślić i zamodelować odkształcenia obudów, po czym umieścić wzmocnienia w optymalnych miejscach, w celu zapewnienia największej sztywności obudowy w stosunku do zakłóceń generowanych przez przetworniki. Proces ten pozwolił na wyeliminowanie wszelkich wibracji oraz wszelkich podbarwień dźwięku związanych z obudową.

SPEC (Single Point Energy Conduction) - technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.

 

Przetwornik średniotonowy T16GM F100

16cm głośnik średniotonowy z papierową membraną i dopracowanym autorskim zawieszeniem, jest charakterystyczną cechą Triangle. Odtwarza każdy rejestr wokalny z dużą naturalnością i bez najmniejszych podbarwień. T16GM to kulminacja doświadczeń i wielu lat rozwoju koncepcji szerokopasmowego przetwornika średnich tonów. Efektem jest głośnik, który oferuje najwyższej klasy brzmienie w paśmie od 70 do 4000Hz.

Średnie tony to najważniejszy element audiofilskiego przekazu muzycznego, dlatego Triangle zdecydowało się na otwarcie najbardziej zaawansowanego projektu badawczego związanego właśnie z głośnikiem średniotonowym. Badania prowadzone na T16GM F100 koncentrowały się na kształcie jego zawieszenia, w kształcie litery „S”, wykonanego z włókien tekstylnych poddanych obróbce lateksem oraz na modelowaniu profilu membrany z czystych włókien celulozowych. Rozwiązanie to skutecznie ogranicza nieliniową pracę membrany przy kluczowych dla odsłuchu częstotliwościach na przełomie 1000Hz. Do pomiaru głośników użyto laserowych przyrządów Klippel.

W środkowej części membrany znajduje się ultralekki stożek polipropylenowy anti-vortex, pokryty lateksowym materiałem tłumiącym. Zapobiega on wirom aerodynamicznym tworzącym się na środku membrany oraz redukuje nieregularności pracy głośnika, gdy pracuje on na skrajach swojego pasma przenoszenia. Ponadto, poprawia rozpraszanie wyższej średnicy. Super lekka celulozowa membrana średniotonowa pozwala osiągnąć najlepszy efekt końcowy - szybką reakcję impulsową, minimalizację czasu zatrzymania głośnika i brak podkolorowań.

Aby poprawić wydajność i liniowość napędu głośnika przeprojektowano profil elementów biegunowych tak, aby poprawić przepływ pola magnetycznego przez cewkę. W końcu, skupiono uwagę na redukcji ogólnego poziomu zniekształceń poprzez poprawienie rozpraszania ciepła. W tym celu zaczerpnięto rozwiązania znane z chłodzenia procesorów i Triangle wprowadziło system odprowadzania ciepła LHS2, która wyprowadza je poprzez tylną część kosz głośnika. Dzięki zaaplikowaniu tego rozwiązania udało się osiągnąć 10% poprawą odprowadzania ciepła w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika.

 

Przetwornik niskotonowy z membraną SVA

Potężny i rozległy bas z trzech 16-centymetrowych przetworników doskonale nadaje się do nowoczesnej muzyki, a także do kwartetów smyczkowych lub wiolonczelowych. Jego opatentowana membrana SVA i system chłodzenia LHS2 zapewniają wyjątkowe odtwarzania rejestrów basowych i subbasowych. Podobnie jak w przypadku głośnika średniotonowego, prace rozpoczęto od symulacji rozmaitych rozwiązań mechanicznych i akustycznych, tak aby uzyskać przetwornik jak najbardziej uniwersalny, gotowy do zastosowania w obudowach o rozmaitej kubaturze.

Przetwornik posiada opatentowaną membranę SVA, który z łatwością radzi sobie z silnymi impulsami bez powodowania zniekształceń dźwięku. Ta modelowana komputerowo membrana kompozytowa charakteryzuje się strukturą „kanapkową”, składającą się z podwójnego arkusza włókna szklanego z wewnętrzną strukturą z masy celulozowej.

Układ napędowy składa się z podzespołów wykonanych z najwyższej klasy specjalnych stopów metali oraz elementów magnetycznych, co poprawia siłę i homogeniczność pola magnetycznego. Specyficzny profil części biegunowych w połączeniu z jakością metali pozwala na wytworzenie silnego i jednorodnego pola magnetycznego.

Dzięki badaniom rozwojowym, kosz z odlewanego aluminium został znacząco poprawiony pod kątem mechanicznych właściwości takich jak wygłuszenie pracy głośnika oraz sztywność. Dzięki temu praca membrany pozostaje niezakłócona nawet przy największych wychyłach. Z kolei ramiona kosza zostały opracowane tak, aby zapewnić jak najlepsze chłodzenie cewki. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika oraz nie poluzowały się przy jego ekstremalnej pracy.

 

Koncepcja obudowy bass reflex

W kolumnach z obudową typu bass reflex, przy wysokich poziomach mocy, konwencjonalne otwory wentylacyjne powodują zakłócenia przepływu powietrza powodujące hałas. Aby rozwiązać ten problem, zaprojektowane zostały wewnętrzne i zewnętrzne adaptery w kształcie dzwonu inspirowane konstrukcją tunelu aerodynamicznego, aby zapewnić stały laminarny przepływ powietrza. Ten kontrolowany system wentylacji redukuje zniekształcenia, a basy mają głębię i moc.

Aby przygotować projekt akustyczny Magellan zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

 • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
 • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
 • najnowsze oprogramowanie CAD
 • system pomiaru akustycznego MLSSA
 • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

 

Dane techniczne:

 

 • Konstrukcja: trójdrożna, przedni bass refleks
 • Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 30 kHz (+/- 3 dB)
 • Skuteczność (1 W/1 m): 90 dB
 • Impedancja nominalna: 8 Ω, minimalna 3,4 Ω
 • Podział pasma: 300/2600 Hz
 • Moc maksymalna (RMS): 260 W
 • Głośnik wysokotonowy: 1x TZ2900PM-MG (kopułka magnezowa w tubie i korektorem fazy)
 • Głośnik średniotonowy: 1x T16GMF100-V2 (6-calowa membrana z włókien celulozowych)
 • Głośnik niskotonowy: 2x T16GM-MT15-GC2-V2 (6-calowa membrana typu sandwich SVA z celulozi i włókna szklanego)
 • Obudowa z litego drewna ze skomplikowanym system gęstego ożebrowania wewnętrznego
 • Wykończenie obudowy: Fornir lub lakier (wysoki połysk)
 • Wymiary zewnętrzne bez cokołu: (W x S x G): 114cm x 42.4cm x 37.1cm
 • Waga (sztuka): 38,8 kg
 • Gwarancja 5 lat po zarejestrowaniu na stronie polskiego dystrybutora.