Ortofon Szablon Kalibracyjny

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ortofon
  • Dostępność: Produkt na zamówienie - prosimy o kontakt Produkt na zamówienie - prosimy o kontakt

  • Historia ceny
  • Cena netto: 23,58 zł / szt. 29,00 zł / szt.
  • szt.

Dostawę produktów dostępnych od ręki realizujemy w ciągu 2-3 dni.
Termin dostawy z magazynu zewnętrznego wynosi od 3 do 60 dni - prosimy o kontakt 

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

Szablon Kalibracyjny

Ortofon

 

Szablon do kalibracji wkładki Ortofon
Podczas kalibracji wkładki pod kątem styczności za pomocą wzornika należy pamiętać, że próbujesz wyrównać wspornik (a tym samym igłę), a nie sam korpus wkładu. Nie ma gwarancji, że wspornik jest idealnie wyrównany w korpusie wkładki, więc proste wyrównanie korpusu wkładki nie zawsze da pożądany rezultat.
Wiele korpusów wkładek ma ponadto nierównoległe boki, co sprawia, że ustawienie korpusu wkładki zgodnie z liniami styczności na mierniku jest praktycznie niemożliwe.
Wzornik to plastikowy szablon, na którym nadrukowano zerowy punkt (punkty) i linie styczności, względem których należy ustawić wkładkę. Szablon nakłada się na szpindel gramofonu (umożliwia to wywiercony w szablonie otwór wielkości szpindla) i ustawia się go na talerzu.
Wkładka musi zostać wyregulowana, aż wspornik będzie równoległy do zestawu linii. Powinno to zostać osiągnięte dla obu wskazanych punktów (dalszego i bliższego osi talerza). Gdy oś wzdłużna wkładki jest równoległa do linii poziomych, błąd śledzenia będzie minimalny.