Focal Chora 806 czarny

 • Cena netto: 812,20 zł / szt. 1 299,00 zł 999,00 zł / szt.
 • 1 szt. ( 999,00 zł za 1 szt. )
 • szt.
 • Oblicz

Głośniki sprzedawane są wyłącznie w parach.

Dostawę produktów dostępnych od ręki realizujemy w ciągu 2-3 dni.
Termin dostawy z magazynu zewnętrznego wynosi od 3 do 60 dni - prosimy o kontakt 

Produkt objęty pięcioletnią gwarancją.

Ten produkt jest dostępny do odsłuchu w naszym salonie.

Focal Chora 806

Monitor

 

Chora to perfekcyjna integracja głośników wyprodukowanych we Francji i wyposażonych min. w ekskluzywną membranę nowej generacji –Slatefiber-owoc 40 lat badań akustycznych. Każdy szczegół został starannie przemyślany, aby spełnić oczekiwania w zakresie reprodukcji dźwięku i estetyki.

Precyzyjny dźwięk
Oprócz głośnika wysokotonowego TNF Aluminium / Magnesium z jego jedwabistą górą, głośniki niskotonowe z membraną Slatefiber zapewniają mocny bas, a średnie tony są bardzo precyzyjne. Nie brakuje tu harmonii, a Time Alignment (wyrównanie czasowe ) wszystkich przetworników zapewnia obraz dźwiękowy skoncentrowany na słuchaczu.

Lider na swoim rynku
Linia głośników Chora przekroczy Twoje oczekiwania.Dzięki skrupulatnemu projektowi, wysokiej wydajności i trzem nowoczesnym wykończeniom do wyboru ,jest niezaprzeczalnym liderem w swojej kategorii cenowej.

Podsumowanie
Głośnik niskotonowy i głośnik średniotonowy / basowy, oba wyposażone w stożek Slatefiber, działają w idealnej harmonii, zapewniając zmysłowe odtwarzanie dźwięku i doskonałe brzmienie basów w nowej linii głośników od Focala .Dźwięk linii CHORA odnajduje pełny wymiar w Twoim pokoju odsłuchowym, z dynamiczną średnicą i niezwykłą mocą.Przedni port umieszczony jest pod głośnikiem, aby zmniejszyć zniekształcenia, a dzięki pochyleniu stojaka głośnika funkcja Time Alignment zapewnia scenę dźwiękową skoncentrowaną na słuchaczu.

Membrana SLATEFIBER - Idealnie zrównoważony dźwięk
Po ponad czterech latach badań i rozwoju, w 2019 roku Focal zaprezentował nową technologię o niezwykłej wydajności: materiał Slatefiber.
Technologia Slatefiber, tylko od Focal, polega na wykorzystaniu przetworzonych, nietkanych włókien węglowych stosowanych w formie sandwicha ( taki jak np. sandwich F w linii Aria ) między dwiema warstwami polimeru termoplastycznego. W dążeniu do perfekcji inżynierowie Focal zdecydowali się na zastosowanie włókninowych włókien węglowych, wszystkie skierowane w tym samym kierunku, aby osiągnąć jeszcze większą sztywność i lepsze tłumienie.
Wyprodukowana we Francji w Saint-Etienne przy użyciu ultranowoczesnych systemów przemysłowych, membrana SLATEFIBER ma efekt „łupka” co zapewnia membranie lepsze tłumienie i sztywność, ale także lekkość - trzy „podstawowe” cechy dobrego głośnika. Materiał SLATEFIBER z którego są zrobione membrany linii CHORA ,stały się punktem odniesienia dla poziomu High-Fidelity w swojej kategorii cenowej.

 

Dane techniczne:

 

 • typ: 2-drożny głośnik podstawkowy bass-reflex
 • przetworniki: 6½" (6,5 cm) średniotonowy Slatefiber, 1" (25 mm) odwrócony stożek wysokotonowy TNF Al/Mg
 • czułość (2,83V/1m): 89 dB
 • pasmo przenoszenia (± 3dB): 58 Hz - 28 kHz
 • punkt niskiej częstotliwości (-6dB): 49 Hz
 • impedancja nominalna: 8 Ω
 • impedancja minimalna: 4,6 Ω
 • zalecana moc wzmacniacza: 25 – 120 W
 • częstotliwość zwrotnicy: 270 Hz - 2700 Hz