Opinie o Nas

Audio Physic Tempo Plus orzech / autoryzowany salon Wrocław

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Physic
 • Dostępność: Produkt dostępny Produkt dostępny
 • Czas realizacji: 2-3 dni
 • szt.
 • Cena netto: 8 942,28 zł / szt. 10 999,00 zł / szt.
 • Oblicz

Głośniki sprzedawane są wyłącznie w parach.

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni.

2 lata + dodatkowe 8 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta:
https://www.audiophysic.com/en/service/warranty/

Audio Physic Tempo Plus

Kolumna podłogowa

 

Kolumny TEMPO plus dokonują szpagatu pomiędzy niewiarygodną precyzją, realistycznym obrazowaniem i bezkompromisową neutralnością w taki sposób, w jaki nie udało się dotąd dokonać tego żadnej kolumnie TEMPO. Wyposażone w najnowsze rozwiązania firmy AUDIO PHYSIC i skrupulatnie dopracowane co do najmniejszego szczegółu, kolumny TEMPO plus znacznie podnoszą poprzeczkę w zakresie tego, czego można się spodziewać od głośnika stojącego w salonie. Możesz zafundować sobie niezrównaną przyjemność z muzyki, zgodną z motto AUDIO PHYSIC: "No loss of fine detail".

 

Cechy szczególne:

 
 • nowy głośnik wysokotonowy HHCT III
 • zmodyfikowana zwrotnica
 • zmodyfikowana obudowa wewnętrzna z elementami usztywniającymi z pianki ceramicznej o otwartych porach
 • masywne aluminiowe trawersy marki AVANTI

 

TEMPO plus wydają się nieomal kruche, a jednak sprytnie ukrywają w sobie wyrafinowaną inżynierię i inteligentną konstrukcję, które nadają im wyjątkowość w swojej klasie. Ich smukła, wysoka, delikatnie pochylona forma, z odmładzającymi panelami bocznymi redukuje znacząco przypadkowe i niechciane naturalne drgania obudowy oraz fale stojące we wnętrzu głośnika. Bez zastosowania środków zaradczych, wibracje własne i fale stojące mogą szybko wywołać niezróżnicowany, czasem nawet dudniący dźwięk. Projekt TEMPO plus skutecznie zapobiega temu niebezpieczeństwa u źródła.

Dwa głośniki basowe wysokich osiągów wyposażone w sztywne membrany aluminiowe znajdują się dokładnie naprzeciw siebie w bokach kolumny TEMPO plus. Ustawienie i połączenie chassis w tak zwanej „technologii push-push" tworzy symetryczny rozkład siły na obudowie kolumny podczas jej działania. Całkowity lifting komory basowej w znacznym stopniu przyczynił się do poprawy reakcji impulsowej. Zamiast tradycyjnego materiału izolacyjnego do tłumienia akustycznych szumów emitowanych wewnątrz głośnika, zastosowana została pianka ceramiczna o otwartych porach. Przy udziale porów wynoszącym ponad 85%, tłumienie jest teraz znacznie bardziej skuteczne. Sama ceramiczna pianka jest wyjątkowo sztywna i przyczynia się do dalszej stabilizacji obudowy głośnika. Wynikiem jest taki poziom precyzji, jakiego na próżno szukać w innych kolumnach tej klasy.

 

Głośniki wysokotonowe i średniotonowe są produkowane wyłącznie dla AUDIO PHYSIC. Ich hybrydowa konstrukcja stożkowa (technologia HHC) jest wyjątkowa, ponieważ łączy w sobie charakterystykę tłumienia nowoczesnych polimerów ze stabilnością i sztywnością skrętną metalu. Szkodliwe efekty dźwiękowe wynikające z interakcji między układem zawieszenia a koszem chassis są zatem skutecznie eliminowane. Rezultatem jest płynny i jednorodny akustyczny wzorzec dźwiękowy, od brzmień podstawowych aż po najwyższe częstotliwości.

Podobnie jak głośnik wysokotonowy, głośnik średniotonowy TEMPO plus posiada własną komorę. Oprócz rozbudowanej konstrukcji kosza HHC, głośnik średniego zakresu wyposażony jest również w wtyczkę fazy stałej wykonaną z metalu. W zależności od materiału muzycznego i objętości, systemy zawieszenia mają tendencję do wytwarzania intensywnego ciepła, które w pewnych okolicznościach może mieć wpływ na niektóre parametry. Metalowa wtyczka fazy jest wydajnym radiatorem, zmniejszającym tym samym efekty kompresji za membraną. Jeśli chodzi o głośniki wysokotonowe, TEMPO plus oferuje najnowszą generację chassis, HHCT III, która została również zastosowana w większych głośnikach AUDIO PHYSIC.

Zwrotnice zostały również poddane liftingowi, poszczególne elementy zostały selektywnie zabezpieczone przed mikro-wibracjami, a wewnętrzne okablowanie zostało intuicyjnie usprawnione. Co więcej, kolumna TEMPO plus jest zbudowana z litych trawersów aluminiowych, które są również używane w kolumny AVANTI. Gwarantują łatwą obsługę i optymalny kontakt z podłogą. Rezultat tych pomiarów: znacznie wyższa rozdzielczość, lepsza homogeniczność i oszałamiająco autentyczna muzykalność.

 

Dane techniczne:

 

 • Efektywność: 89 dB
 • Impedancja nominalna: 4 Ω
 • Zalecana moc wzmacniacza: 20-150 W
 • Pasmo przenoszenia: 32 - 40 000 Hz
 • Wymiary: 1000 x 187 x 320 mm (WxHxD)
 • Waga: 20 kg